विश्वकप फुटबल २०१८; यस्तो छ समूह चरणको खेलतालिका

एजेन्सी, मंसिर १९- विश्व फुटबलको महाकुम्भ फिफा विश्वकप फुटबल आगामी वर्ष रुसमा हुँदैछ । फिफा विश्वकप फुटबल नेपाली मितिअनुसार २०७५ साल जेठ ३१ गते रुसको राजधानी मस्कोमा विशेष कार्यक्रमका बीच उद्घाटन हुनेछ ।

रुसमा हुने २१ औँ संस्करणको विश्वकपमा ३२ राष्ट्रले प्रतिस्पर्धा गर्दैछन् । विश्व फुटबलको सर्वोच्च निकाय फिफाले सहभागी ३२ राष्ट्रलाई आठ समूहमा विभाजन गरिसकेको छ । यस्तै, फिफा विश्वकपको खेल तालिकासमेत सार्वजनिक गरिसकेको छ ।

विश्वकपको उद्घाटन खेलमा २०१८ जुन १४ (जेठ ३१) का दिन लुजनिकी रंगशालामा आयोजक रुसले एसियाली राष्ट्र साउदी अरेबियाको सामना गर्नेछ । समूह ए मा रहेका दुवै टोली उद्घाटन खेल जित्दै प्रतियोगितामा बलियो उपस्थिति बनाउन चाहन्छ । पहिलो दिन उद्घाटन खेलमात्र हुनेछ । समूह चरणको अन्य खेल असार १ गतेबाट हुनेछ ।

विश्वकपको अन्तिम १६ अर्थात् नकआउट चरणका खेलहरु असार १६ देखि असार १९ सम्म हुनेछ । त्यसैगरी क्वाटरफाइनल खेल असार २२ र २३ गते सञ्चालन हुँदा सेमिफाइनल खेल असार २६ र २७ मा हुनेछ । विश्वकपको तेस्रो स्थानको लागि असार ३० मा खेल हुँदा असार ३१ मा फाइनल खेलसँगै एक महिने फुटबलको कुम्भमेला सकिनेछ ।

यो संस्करणको विश्वकपमा युरोपबाट १४ राष्ट्र छनोट हुँदा एसिया र अफ्रिकाबाट समान ५–५ देश छनोट भएका छन् । त्यस्तै दक्षिण अमेरिकाबाट पनि ५ टोलीले विश्वकपमा स्थान बनाउँदा उत्तर अमेरिकाबाट ३ टोलीले विश्वकपमा स्थान बनाएका छन् ।

रुस विश्वकपमा यसपटक पाँच पटकको विजेता ब्राजिल, साविकको विजेता जर्मनीलगायत ठूला राष्ट्रहरु छनोट भए । तर, यो पटक चार पटकको विजेता इटाली विश्वकपमा देखिने छैन । त्यस्तै, युरोपबाट नेदरल्याण्ड, वेल्सजस्ता राष्ट्र समेत विश्वकपबाट बाहिरिन पुगेका छन् ।

युरोप बाहिरबाट अमेरिका, चिली, आइभरीकोष्ट, घानाजस्ता राष्ट्रहरुले अर्को वर्षको विश्वकपमा खेल्ने छैनन् । यस्तै, आइसल्याण्ड र पनामा पहिलो पटक विश्वकपमा छनोट भएका छन् ।

समुह तालिका यस्तो रहेको छ !

THURSDAY, JUNE 14
Russia vs. Saudi Arabia 10 a.m. ET Moscow TV TBA
FRIDAY, JUNE 15
Egypt vs. Uruguay 7 a.m. ET Yekaterinburg TV TBA
Morocco vs. Iran 10 a.m. ET Saint Petersburg TV TBA
Portugal vs. Spain 1 p.m. ET Sochi TV TBA
SATURDAY, JUNE 16
France vs. Australia 5 a.m. ET Kazan TV TBA
Argentina vs. Iceland 8 a.m. ET Moscow TV TBA
Peru vs. Denmark 11 a.m. ET Saransk TV TBA
Croatia vs. Nigeria 2 p.m. ET Kaliningrad TV TBA
SUNDAY, JUNE 17
Costa Rica vs. Serbia 7 a.m. ET Samara TV TBA
Germany vs. Mexico 10 a.m. ET Moscow TV TBA
Brazil vs. Switzerland 1 p.m. ET Rostov TV TBA
MONDAY, JUNE 18
Sweden vs. South Korea 7 a.m. ET Nizhny Novgorod TV TBA
Belgium vs. Panama 10 a.m. ET Sochi TV TBA
Tunisia vs. England 1 p.m. ET Volgograd TV TBA
TUESDAY, JUNE 19
Poland vs. Senegal 7 a.m. ET Moscow TV TBA
Colombia vs. Japan 10 a.m. ET Saransk TV TBA
Russia vs. Egypt 1 p.m. ET Saint Petersburg TV TBA
WEDNESDAY, JUNE 20
Portugal vs. Morocco 7 a.m. ET Moscow TV TBA
Uruguay vs. Saudi Arabia 10 a.m. ET Rostov TV TBA
Iran vs. Spain 1 p.m. ET Kazan TV TBA
THURSDAY, JUNE 21
France vs. Peru 7 a.m. ET Yekaterinburg TV TBA
Denmark vs. Australia 10 a.m. ET Samara TV TBA
Argentina vs. Croatia 1 p.m. ET Nizhny Novgorod TV TBA
FRIDAY, JUNE 22
Brazil vs. Costa Rica 7 a.m. ET Saint Petersburg TV TBA
Nigeria vs. Iceland 10 a.m. ET Volgograd TV TBA
Serbia vs. Switzerland 1 p.m. ET Kaliningrad TV TBA
SATURDAY, JUNE 23
Belgium vs. Tunisia 7 a.m. ET Moscow TV TBA
Germany vs. Sweden 10 a.m. ET Sochi TV TBA
South Korea vs. Mexico 1 p.m. ET Rostov TV TBA
SUNDAY, JUNE 24
England vs. Panama 7 a.m. ET Nizhny Novgorod TV TBA
Japan vs. Senegal 10 a.m. ET Yekaterinburg TV TBA
Poland vs. Colombia 1 p.m. ET Kazan TV TBA
MONDAY, JUNE 25
Saudi Arabia vs. Egypt 9 a.m. ET Volgograd TV TBA
Uruguay vs. Russia 9 a.m. ET Samara TV TBA
Iran vs. Portugal 1 p.m. ET Saransk TV TBA
Spain vs. Morocco 1 p.m. ET Kaliningrad TV TBA
TUESDAY, JUNE 26
Australia vs. Peru 9 a.m. ET Sochi TV TBA
Denmark vs. France 9 a.m. ET Moscow TV TBA
Iceland vs. Croatia 1 p.m. ET Rostov TV TBA
Nigeria vs. Argentina 1 p.m. ET Saint Petersburg TV TBA
WEDNESDAY, JUNE 27
South Korea vs. Germany 9 a.m. ET Kazan TV TBA
Mexico vs. Sweden 9 a.m. ET Yekaterinburg TV TBA
Switzerland vs. Costa Rica 1 p.m. ET Nizhny Novgorod TV TBA
Serbia vs. Brazil 1 p.m. ET Saint Petersburg TV TBA
THURSDAY, JUNE 28
Japan vs. Poland 9 a.m. ET Volgograd TV TBA
Senegal vs. Colombia 9 a.m. ET Samara TV TBA
England vs. Belgium 1 p.m. ET Kaliningrad TV TBA
Panama vs. Tunisia 1 p.m. ET Saransk TV TBA

Leave a Reply